
Erika Fatland kommer til Snåsa bibliotek
|Erika Fatland kommer til Snåsa bibliotek!
Vi er stolte av å invitere til foredrag med fjorårets bestselgende sakprosaforfatter, Erika Fatland, som kommer til Snåsa bibliotek med sin nyeste bok:
«Sjøfareren – Portugals tapte imperium»
I Henrik Sjøfarerens kjølvann tar hun oss med på en eventyrlig reise gjennom ørken og regnskog, avsidesliggende landsbyer og sydende storbyer – på tre kontinenter og fire verdenshav. Erika Fatland har en sjelden evne til å binde sammen fortid og nåtid, og formidler store historiske sveip med varme og nærhet gjennom egne reiseopplevelser og møter med mennesker.
Du kjenner henne kanskje fra bøkene «Sovjetistan», «Grensen» og «Høyt» – bøker som har gjort henne til en folkekjær og kritikerrost forfatter. Nå er hun aktuell med «Sjøfareren», og dette foredraget gir deg en perfekt inngang – enten du allerede er fan eller nysgjerrig på forfatterskapet.
Vi byr på kaffe og noe godt å bite i. Og du får samtidig muligheten til å oppleve Snåsa bibliotek i våre nye, flotte lokaler!
